W grupowych zajęciach narciarskich mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 4 lat. Treningi prowadzone są według autorskiego programu klubu „NAUKA PRZEZ ZABAWĘ”.

Wstępna klasyfikacja dzieci do odpowiedniej grupy odbywa się na podstawie deklaracji rodziców weryfikowanej w trakcie pierwszych zajęć na stoku.

Poziom zerowy „0” – to kurs dla dzieci początkujących, które jeszcze nie są samodzielne na nartach (w zjeżdżaniu i na wyciągu). Nauka rozpoczyna się od chodzenia na nartach i korzystania z wyciągów "dywanowych" oraz prostych zjazdów w "ogródku" narciarskim. Po nabyciu podstawowych umiejętności grupa przychodzi na wyciąg typu "talerzyk".

Poziom pierwszy „1” - to kurs dla dzieci, które już jeżdżą (słabo), mają trudności z zatrzymywaniem się i sterowaniem nartami. Zajęcia odbywają się na łagodnych stokach. Dzieci początkowo korzystają z wyciągu typu „talerzyk”, a następnie z "kanapy" dostosowanej do dzieci.

Poziom drugi „2” - to kurs dla dzieci, które jeżdżą pługiem, potrafią sterować nartami i zatrzymywać się, samodzielnie wstają po upadku. Zajęcia odbywają się głównie na trasach niebieskich. Dzieci korzystają z różnych rodzajów wyciągów.

Poziom trzeci „3” - to kurs dla dzieci, które dobrze jeżdżą po łatwych trasach niebieskich, potrafią swobodnie skręcać, są samodzielne na wyciągu, zatrzymują się bez problemów. Zajęcia odbywają się na trasach niebieskich i czerwonych. Dzieci korzystają z różnych rodzajów wyciągów.

Poziom czwarty „4” - to kurs dla dzieci, które jeżdżą dobrze po trasach o różnym stopniu trudności (czerwone i czarne), czują się pewnie i swobodnie na nartach, są samodzielne na wyciągach. Zajęcia odbywają się na wszystkich rodzajach tras, korzystając z różnych rodzajów wyciągów.

Podczas szkolenia istnieje możliwość zmian klasyfikacji dziecka – „przenoszenie” pomiędzy grupami. Ilość godzin szkolenia dla wszystkich grup jest taka sama. Kurs grupowy trwa 6 dni (od niedzieli do piątku) po 5 godzin dziennie. Cykl zajęć: 2 godziny lekcji, 1 godzina przerwy na lunch i kolejne 2 godziny lekcji. Na zakończenie szkolenia odbywają się zawody – wszyscy uczestnicy otrzymują medale i dyplomy.

Podczas wszystkich zajęć dzieci OBOWIĄZKOWO jeżdżą W KASKACH! Rodzice są proszeni o nieinterweniowanie podczas zajęć dziecka. Konsultacje z instruktorem są możliwe po skończonych zajęciach. Obecność rodzica w trakcie trwania zajęć wymaga zgody instruktora. W trakcie zajęć rodzice mogą skontaktować się z instruktorem prowadzącym grupę za pośrednictwem kierownika szkolenia (pomiędzy grupami funkcjonuje łączność radiowa).